Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Karacabey Belediyesi’nin haşerelerle mücadelesi

22 Temmuz 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 107
Ana Sayfa » Manşet»Karacabey Belediyesi’nin haşerelerle mücadelesi
Karacabey Belediyesi’nin haşerelerle mücadelesi

Karacabey Belediyesi; sıtma, kırım kongo gibi hastalıkların bulaşmasında önemli rol oynayan sivrisinek, karasinek, kene gibi haşerelerle mücadele etmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, ilçede daha etkin bir çalışmayı hayata geçirmek adına ilaçlama araçlarına bir yenisi daha eklendi.


Karacabey Belediyesi; sivrisinek, karasinek, kene gibi haşerelerle mücadele çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi temizlik işleri ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışmalarda kullanılan ve ilçe genelinde faaliyet gösteren araçlara iki yeni araç ilave edildi.Karacabey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince araç filosuna eklenen ilaç aracı ile ‘haşerelerle mücadelede’ daha etkin çalışmalar gerçekleştirilecek.

Bu zamana kadar, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı 3 araç ile Karacabey Belediyesi’ne bağlı 3 araç her gün ilaçlamalarını ilçe genelinde sürdürüyordu. Sinekle mücadelede daha etkin bir çalışmayı hayata geçirmek adına Karacabey Belediyesi, araç filosuna eklediği yeni ilaçlama araçlarıyla çalışmalarına hız verdi.

Daha sağlıklı bir ortam için çalışıyoruz

İlçe genelindeki park ve bahçelerde, kene ve benzeri haşerelere karşı gerçekleştirilen çalışmalara devam ettiklerini belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, bu konuda oldukça hassas davrandıklarına dikkat çekti.

Vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşaması adına çalışmalar yaptıklarını ifade eden Özkan, “Halkımızın sağlığı için ilçe genelinde park, bahçe ve haşerelerin üreme ve yayılma alanları ekiplerimizce tespit edildi. Bu yerler başta olmak üzere, ilçe genelinde titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Karacabey Belediyesi ekipleri koordineli olarak çalışmalarını yürütüyor” dedi.

 

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika