Dolar : Alış : 6.3635 / Satış : 6.3750
Euro : Alış : 7.4387 / Satış : 7.4521
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

‘Karacabey’in incisi’ Yeniköy’e kamp alanı geliyor

13 Temmuz 2018
Bugün: 2 - Toplam Okuma: 42
Ana Sayfa » Manşet»‘Karacabey’in incisi’ Yeniköy’e kamp alanı geliyor
‘Karacabey’in incisi’ Yeniköy’e kamp alanı geliyor

‘Modern belediyecilik’ anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, Karacabey’in incisi Yeniköy’e çadır ve karavan park alanı yapılması için düğmeye basıldı. Karacabey Belediyesi ekiplerince kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanan alanın, karavan ve kamp turizmi için cazibe merkezi olması bekleniyor.


 Karacabey Belediyesi tarafından başlatılan girişimci hamlelerle birlikte, ilçenin adeta çehresi değişmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından, Karacabey’in incisi Yeniköy’e çadır ve karavan park alanı yapılması için düğmeye basıldı. Karacabey Belediyesi ekiplerince kısa bir sürede tamamlanarak faaliyete geçmesi planlanan alanın, karavan ve kamp turizmi için ‘cazibe merkezi’ olması bekleniyor.

Büyükşehir tarafından hazırlanan sahil projesine entegre olacak olan kamp alanı, Karacabey Belediyesi tarafından longozun kıyısında bir alana, doğal dokuya uygun bir biçimde oluşturulacak. Etrafı çitle korunaklı hale getirilecek alana elektrik, tuvalet, duş ve güvenlik gibi imkanların sağlanacağını belirtilirken, bölge denize ve longoza olan yakınlığı ile diğer kamp alanlarından daha dikkat çekici bir hal alacak.

Kontrol yetkisi belediyede

Konuyla ilgili açıklama yapan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, mevcut kamp alanının sezonluk olarak değil, kısa süreli konaklamalarda da kullanılabileceğini ve kontrol yetkisinin belediyede olacağını söyledi.

Özkan, özellikle doğası için Karacabey bölgesine gelen gezginlerin konaklama ve yaşamsal ihtiyaçlarını çözme konusunda sıkıntı yaşayabildiklerini ifade ederek, “Oluşturulacak alan ile güvenli ve yaşamsal ihtiyaçların karşılanabileceği bir park açmış olacağız. Konum olarak şehrin dışında, longoz ve Marmara Denizi’nin kıyısında bir alanı özellikle seçtik’’ dedi.

Özkan, çalışmalara kısa zamanda başlayacaklarını dile getirerek, temmuz ayı sonuna kadar alanı hizmete açacakları da sözlerine ekledi.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika