Dolar : Alış : 6.3635 / Satış : 6.3750
Euro : Alış : 7.4387 / Satış : 7.4521
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KARACABEY BELEDİYESİ’NİN FASO-FİSO İŞLERİ

08 Temmuz 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 131
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»KARACABEY BELEDİYESİ’NİN FASO-FİSO İŞLERİ
KARACABEY BELEDİYESİ’NİN FASO-FİSO İŞLERİ

Karacabey’de yaz başındaki LONGOZ KOŞUSU’ndan sonra, geçtiğimiz günlerde de Eskikaraağaç Köyün’de gerçekleştirilen Leylek Festivali’nde LEYLEK KOŞUSU düzenlendi.

Belediye son olarak da ”RC  Model Araç Yarışları”na ev sahipliği yaptı. Belediyemiz, bu amaçla eski panayır yeri olan şimdinin Öğretmenler Parkı’nda bu iş için özel olarak Türkiye’nin en kapsamlı yarış pistini yaptıran kuruluş olmakla övünüyor.2 gün devam eden RC  Model araçlarını birbirleri ile yarıştırmak hobisinin tutkunları araçlarını yarıştırırken heyecanlı anlar yaşamışlar. Araç, yarış, heyecan ve pist dediğimize bakıp da meraklanmayın lütfen. Yarış ama, öyle aklınıza gelen otomobil yarışı değil. Tam halk deyimi ile oyuncak otomobil, daha geniş bir tanımla da oyuncak araç yarışı.Hem de benim diyen herkesin satın alamayacağı kadar pahalı oyuncaklar! Yani zengin işi.Karşı çıkışımızın en önemli nedeni ise; yarışlarda hayli büyük meblağlara ulaşan miktarlarda bahis oynandığı iddialarıdır!

Biz insanların birbirimize benzemeyen değişik hobileri, tutkuları olması kadar doğal bir şey yoktur. Para O’nun, zevk O’nun.Bu konuda söyleyecek sözümüz yok! Burada bize tuhaf gelen Karacabey Belediyesi’nin 10 dönüm alanda Türkiye’nin en kapsamlı RC Model Yarış pistini yapmakla övünmesidir. Öyle belediyeye kâr getirecek  bir yatırım değil ki bu! Yılda bir kez kullanılıp, gelecek yıla kadar unutulacak pistlere haklı olarak her belediye  yatırım yapmıyor. Karacabey Belediyesi’nin bu iş için harcadığı ekonomik gider pek büyük olmasa bile harcanan her kuruş kıymetlidir ve saçı bitmedik yetimin hakkıdır. Yapılan iş tam bir FASO-FİSO’dur.

Bir zamanlar Karacabey Belediyesi,  çöp konteynerlarına çocukların çok sevdiği çizgi film kahramanlarını resmetmek ve bunu Türkiye’de  gerçekleştiren ve akıl eden tek belediye olmakla övünüyordu. Haberleri gazetelerde çarşaf  çarşaf yer buluyordu. Biz ise,bu işi de FASO FİSO olarak tanımlayarak konteynerlerın dezenfekte edilmesinin önemini vurguluyor ve üzerindeki resmin bir anlam taşımadığını belediyemize anlatmaya çalışıyorduk.

Sahi! O üzeri masal kahramanlarının resimleri  ya da çiçek resmi ile boyanmış çöp konteynerleri ne oldu? Gören, bilen var mı?

Sonuç olarak; Karacabey Belediyesi, Türkiye’de ilkleri becerme merakından vaz geçip, herkesin yaptığını yapma yolunu seçmelidir. Örneğin, defalarca yazdığımız gibi, gençlerin bulunduğu okullar yöresi ile salı günleri de pazar yeri bölgesine ücretsiz internet bağlatmayı akıl etse FASO-FİSO işler yerine daha yararlı bir hizmet yapmış olacaktır.

İlgili Terimler :
TemaFabrika