Dolar : Alış : 6.3635 / Satış : 6.3750
Euro : Alış : 7.4387 / Satış : 7.4521
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KTSO ÜYELERİ DE YAPILANDIRMA KAPSAMINDA

05 Temmuz 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 52
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»KTSO ÜYELERİ DE YAPILANDIRMA KAPSAMINDA
KTSO ÜYELERİ DE YAPILANDIRMA KAPSAMINDA
  • KTSO Üyeleri de Yapılandırma Kanunu Kapsamına alındı…


  • Büyük fırsat; Geçmişe yıllara ait Aidat Borçları yapılandırılıyor ve Gecikme Cezaları Siliniyor.

Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü tarafından yapılan açıklamada; 18 Mayıs 2018 tarihli ve 7143 sayılı “Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” un yürürlüğe girdiği belirtilerek çok kapsamlı olarak düzenlenen Yapılandırma Kanunu kapsamına KTSO Aidat Borçlarının da alındığı ifade edildi.

Gecikmiş aidat borçlarında taksitlendirme yapılmasının büyük bir fırsat olduğunu belirten Güncü, ilgili yasa kapsamında üye aidatları dışında kamu alacakları kapsamında da önemli avantajların olduğunu ve üyelerinin bu fırsatları değerlendirmeleri gerektiğinin öneminden bahsetti.

Güncü, KTSO üyelerinin yasa kapsamında taksitlendirme seçeneğinden yararlanmaları için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar KTSO’ ya şahsen başvuruda bulunmaları gerektiğini belirterek, gecikmiş aidat borcu bulunan KTSO üyelerini bu önemli fırsattan faydalanmaya davet etti. Başkan Güncü, bu kapsamda geçmiş yıllara ait aidat borcu olan üyelerimizin birikmiş gecikme cezaları silinecek ve sadece aidatlar için taksitlendirme yapılarak yeni bir sayfa açılmış olacak, dedi

Anılan Kanunun ile 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre üyelerin oda ve borsalara olan aidat, navlun hasılatından alınacak oda payları ve borsa tescil ücreti asıllarının ödenmemiş kısmının yer aldığı belirtildi. Bu çerçevede;

1-) Anılan madde 31.03.2018 ve önceki alacakların tahsilini düzenlemektedir. 

2-) Üyelerin maddede düzenlenen taksitlendirme imkânından yararlanabilmesi için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar odaya bir dilekçe ile başvurması şarttır.

3-) Taksitli ödeme yapmak istemeyen üyeler olması durumunda başvuru dilekçelerinde belirtilmek kaydıyla, ilk taksit ödeme süresi sonuna kadar aidat borcu aslının tamamını yatırarak bu Kanundan yararlanabilir.

4-) Başvuru üzerine, oda tarafından üyenin asıl borcu azami 6 takside kadar bölünebilir. Üyenin talebi üzerine bölünen taksitler ödeme zamanları ile birlikte üyeye bildirilir.  

İlgili Terimler :
TemaFabrika