Dolar : Alış : 6.3095 / Satış : 6.3208
Euro : Alış : 7.3766 / Satış : 7.3899
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

14. Uluslararası Eskikarağaç Leylek Festivali başladı

30 Haziran 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 68
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»14. Uluslararası Eskikarağaç Leylek Festivali başladı
14. Uluslararası Eskikarağaç Leylek Festivali başladı

Karacabey Belediyesi’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ses getirmesi beklenen ‘Uluslararası Leylek Festivali’, Karacabey’e bağlı Eskikarağaç Mahallesi’nde yarın başlıyor.


 30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde, 2 gün boyunca sürecek organizasyon kapsamında; geleneksel fener alayı, leylek koşusu, çeşitli yarışmalar ve oyunlar, alışveriş şenliği, tekne turları gibi hem yetişkinler hem de çocuklar için gerçekleştirilecek birçok aktivitenin yanı sıra, sevilen sanatçılar Eda & Metin Özülkü çifti de sevenleriyle buluşacak.

Karacabey Belediyesi’nin ‘marka’ çalışmalarından biri olan ve her yıl ilgiyle takip edilen ‘Uluslararası Eskikarağaç Leylek Festivali’  başladı…

Karacabey Belediyesi’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği ve her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ses getirmesi beklenen festivale, Karacabey’e bağlı Eskikarağaç Mahallesi ev sahipliği yapacak.

30 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde, 2 gün boyunca sürecek organizasyonda; geleneksel fener alayı, leylek koşusu, çeşitli yarışmalar ve oyunlar, alışveriş şenliği, tekne turları gibi birçok aktivitenin yanı sıra, sevilen sanatçılar Eda & Metin Özülkü çifti de sevenleriyle buluşacak.

Heyecan başladı

 

Avrupa Leylek Köyleri Birliği’ne üye olarak, Türkiye’nin bu alanda uluslararası arenadaki tek temsilcisi olma başarısını gösteren Karacabey’de, Uluslararası Leylek Festivali’ne ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı yaşanırken, festival alanında hem çocuklar hem de yetişkinler için çok sayıda eğlenceli aktivite sergilenecek.

Coşku hiç dinmeyecek

Büyük bir ilgiye sahne olan festival programında; palyaço ve sihirbaz gösterileri, yarışmalar ve oyunlar, alışveriş şenliği, kamp alanı ve eğlence, tekne turları ve DJ Ali Toprak’ın performansı gibi çok sayıda etkinlik yer alıyor.

Protokol açılışının 30 Haziran Cumartesi, saat 20.30’da gerçekleştirileceği festival kapsamında, saat 21.00’de Geleneksel Fener Alayı gerçekleştirilecek. 1 Temmuz Pazar Günü ise saat 10.00’da Leylek Koşusu gerçekleştirilecek.

Eda & Metin Özülkü sevilen şarkılarını seslendirecek

Her yıl sevilen sanatçıların renk kattığı festivalin bu yılki konukları ise Eda & Metin Özülkü çifti oldu. Şarkılarıyla gönüllerde taht kuran Özülkü çiftinin sahne performansının, 30 Haziran Cumartesi saat 21.30’da festival alanında gerçekleştireceği ifade edildi.

Belediye Başkanı Ali Özkan da yaptığı açıklama ile tüm Bursalıları ve civar kent sakinlerini festivale davet ederken, festivalin önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da başarıyla geçmesi adına gerekli tüm hazırlıkları tamamladıklarını kaydetti.

Karacabey’in sahip olduğu birbirinden eşsiz değerlerin gün yüzüne çıkarılması adına yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Özkan, Karacabey’in ‘hayvan dostu kent’ imajına yakışır şekilde, bu yılki festivale de en güzel şekilde ev sahipliği yapacağını söyledi.

Festival alanına kolay ulaşım imkânı

Diğer yandan belediyeden yapılan açıklamada ise cumartesi ve pazar günleri saat 10.00’dan itibaren, Uludağ Üniversitesi metro istasyonundan ve Karacabey Cumhuriyet Alanı’ndan, Eskikarağaç Mahallesi’ndeki festival alanına otobüs seferlerinin düzenleneceği bilgisine yer verildi.

 

İlgili Terimler :
TemaFabrika