Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

SANDIKTAN MUHARREM İNCE ÇIKACAK

22 Haziran 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 127
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»SANDIKTAN MUHARREM İNCE ÇIKACAK
SANDIKTAN MUHARREM İNCE ÇIKACAK

Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, Karacabey’deki 62 bin seçmeni sandıklara davet ederek oy kullanmaya çağırdı. 


Çiftçi, “ Türkiye’de değişim kazanacak, yenilik kazanacak, gelecek kazanacak, millet kazanacak. Yorulanlar kaybedecek, siyasetin taze kanı Muharrem İnce kazanacak” dedi.

CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Tarihi bir seçime gidiyoruz. Hiç kuşkusuz Türkiye siyasi tarihinin en önemli seçimini yapacağız. İnanıyorum ki, Karacabeyli vatandaşlarımız oyunu değişimden yana kullanacak ve sandıkları patlatacak. Muharrem İnce ile Türkiye kazanacak.
 
Dünyada Türkiye’de herkesle kavga eden bir adam var bir de Türkiye için taze kan var. Bir siyasetçi derki, meydan dolu ise durum iyidir, balkonlar dolu iyi ise durum çok iyidir, çatılar dolu ise kazandın demektir.

Allah’ın izni Milletin milletin isteği ile Muharrem İnce kazanırsa 81 milyon kazanmış demektir. İnce kazanırsa Türkiye kazanmış olacak. Kazara Erdoğan kazanırsa Türkiye kaybeder.

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olduğunda ilk bir hafta içinde başlayıp ilk 100 gün içinde yapacakları ise şunlardır:

Doğum, gebelik, şartlı eğitim, muhtaç asker ailelerine yardım, engelli bakımı, fakir muhtaç yardımı gibi yardımlar asla kesilmeyecek. Enflasyon oranını da artıracağız. Bu yardımlar her yıl enflasyon oranında yükselecek.

Sınav ücretlerinin tümünü kaldırıyoruz. 24 Kasım’da öğretmenlerimize bir maaş ikramiye vereceğiz. Mülakatların tümünü kaldıracağız. Çiftçinin bankalara faiz borcu silinecek, mazot 3 lira, asgari ücret 2200 lira, en düşük emekli maaşı da 1500 lira olacak. Kurban Bayramı’nda tüm emeklilere 1 asgari ücret verilecek. Emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözeceğiz. Spor yönetimi özerkleşecek. Çocuk bezindeki yüzde 18 KDV inecek. 100 gün içinde Marmaris’teki yazlık sarayda engelliler tatil yapmaya başlayacak. Başta Kuleli Askeri Lisesi olmak üzere kapatılan askeri kurumları hemen açacağız.

OHAL’i kaldıracağız.

Merkez Bankası özerk bir yapıya kavuşacak. Merkez Bankası Başkanı’nı parti merkezine çağırmayacağız.

Bakanlar kurulunu toplumun tüm kesimini kapsayacak şekilde oluşturacağız. Yani yardımcılar, bakanlar arasında liyakat esas olacak ama toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak.

Terörle mücadele: PKK gibi İŞİD gibi FETÖ gibi terör örgütleriyle amansız bir mücadele başlatacağız.

Erdoğan 2002’de iktidara geldiğinde Türkiye Dünya Kupa’sında üçüncüydü. Biz bugün katılamıyoruz bile. Çünkü spor siyasallaştı. Kulüp seçimlerine müdahale ediyor, federasyona müdahale ediyor Pasolig diye bir şey çıkardı. Pasolig’i hemen kaldıracağız.

Türkiye’nin Şam Büyük Elçisini hemen atayacağız.

Suriye’nin toprak bütünlüğü esas olacak. Suriye’de BM gözetiminde bir seçimi Türkiye olarak destekleyeceğiz.

Bağımsız, tarafsız özgür bir yargı için Cumhurbaşkanı geldiğinde ayağa kalkmayan yargıçlar arıyoruz.

KHK ile işten atılan ve hakkında dava olanlar dava sonunda davası olmayanlar hemen işlerine iade edilecek.

Medya yalaka olmaktan vazgeçecek. Erdoğan’a yapacakları yalakalıkların aynısını bize yapacaklar. Ama biz istemiyoruz.

100 gün içinde Cemevlerinin statüsünü ibadethane olarak değiştireceğiz.

100 gün içinde kamuda yükselmenin kurallarını koyacağız.

100 gün içinde öğretmene polise din görevlisine 3600 ek göstergeyi vereceğiz.

Kamu bankalarını yeniden düzenleyeceğiz.

24 Kasım’da her öğretmene 1 maaş ikramiye vereceğiz.

AB ile müzakereleri hızlandıracağız ve hemen bir Avrupa turu yapacağız. Avrupa’nın bütün başkentlerini gezip yeni Türkiye’yi özgür Türkiye’yi anlatacağız.

2002’deki gibi iddialı heyecanlı bir Erdoğan yok. Yorgun, herkese tepeden bakan, kibirli, yola çıktığı arkadaşlarını geride bırakan bir Erdoğan var.

Muharrem İnce kuantum diyor, uzay teknolojisi diyor, Erdoğan ise ‘kek’ diyor. Yani artık Erdoğan vizyonu, heyecanı olmayan bir Erdoğan var.

Alanlarda bir yalan söylüyorlar ‘İnce seçilirse yardımları kesecek’ yardımların hiçbirini kesmeyeceğiz size namus sözü, şeref sözü. Yardımları her yıl enflasyon oranında arttıracağız.

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçildiğinde kimseyi ayırmayacak, kimseyi kayırmayacak, milletin parasını savurmayacak.  Hakkını bilen, halkını bilen, haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacak.

Haddini bilen bir cumhurbaşkanı olacak ama haddini bilmeye de haddini bildiren bir cumhurbaşkanı olacak.

Muharrem İnce’nin geçmişini didik didik araştırıyorlar. Hiç bir şey bulamadılar, bulamazlar. Öğretmenlik yaptı, gençler yetiştirdi. O gençler doktor oldu mühendis oldu ve Muharrem İnce de onlarla gurur duydu.

Erdoğan’ın yola çıktığı arkadaşlarından hiç birisi onun yanında değil. Kardeşim dediği kim varsa herkesi yarı yolda bıraktı. Esat’a, Abdullah Gül’e kardeşim dedi. Kime dediyse. Erdoğan’ın 16 yılda dost kalabildiği bir kişi gösteremezsiniz. Erdoğan yorgun, heyecansız bir adam. İnsanlara tepeden bakan kibirli bir adam. Aziz milletim bir yanda yorgun bir adam, öbür yanda taze kan var. O artık hayalleri olmayan bir adam. 2002’de ‘adalet, kalkınma’ diyordu. Artık adalet, kalkınma, ekonomi diyemiyor.

Soğan doları geçti. Dolar lobisi var ya faiz lobisi vardı şimdi soğan lobisi var. Memleketin düştüğü duruma bakın. 

Bir yanda yorgun bir adam, öbür yanda taze kan var. Her şey hazır, kadro hazır, ekonomi ile dış politika ile kim ilgilenecek her şey hazır. Zımba gibi bir ekip var. Bu seçim eskinin son seçimi yeninin ilk seçimi.

CHP Karacabey İlçe Başkanı olarak inanıyorum ki, yarın akşam Karacabey’de Muharrem İnce 1.çıkacak. Allah’ın izni milletin isteği ile de seçimler 2.tura kaldığında, Muharrem İnce Türkiye’nin 13.Cumhurbaşkanı olacak. Türkiye gülümsemeyi çok özledi. Başaracağız, başaracağız, başaracağız!
 
 
 
 
 
 
İlgili Terimler :
TemaFabrika