Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

“Yolcudur Abbas bağlasan durmaz”

12 Haziran 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 163
Ana Sayfa » Manşet»“Yolcudur Abbas bağlasan durmaz”
“Yolcudur Abbas bağlasan durmaz”

Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, geçtiğimiz gün Galatasaraylılar Derneği tarafından düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada kendisine sert eleştiriler yönelten Belediye Başkanı Ali Özkan’a yanıt verdi.


Çiftçi, “Ali Özkan, ‘spora ve eğitime siyaset bulaştırmayın’ diyerek adeta dalga geçiyor. Karacabey Birlikspor’a siyaset sokan, taraftara siyasi slogan attıran, yöneticileri birbirine düşüren sen değil misin? “Başkanımla Okuyorum” adı altında, eğitime yarım gün ara verdirterek ve Guiness Rekorlar Kitabı’na girmek sevdasıyla FETÖ’nün Türkçe Olimpiyatları’nı Karacabey’den yeniden başlatan, küçücük yavrularımızı buna alet ederek bu etkinlikte, “En büyük başkan bizim başkan” sloganları attıran sen değil misin?” dedi.

Başkan Özkan’ın bir kadın İlçe Başkanı’na karşı saygısız açıklamalarda bulunduğunu belirten Ayfer Şahin Çiftçi, “Bunu şiddetle kınıyorum. AKP’nin son 11 günü kaldı, bu nedenle Ali Özkan’ın mübarek bir gecede, hem de bir iftar sofrasında hırçınlaşmasını ve adeta kin kusmasını anlıyorum. Aile terbiyem ve nezaketim gereği söz alıp kendisi ile polemiğe girmek istemedim. Onun seviyesine asla düşmem. Hem Karacabey’de hem de Türkiye’de sandığa gömülecekler. Milletimiz 24 Haziran’da AKP’ye ve Erdoğan’a ‘Bay Bay diyecek.” ifadesini kullandı.

Özkan’ın daha önce gazetelerden yaptıkları eleştiri ve sorulara tahammül edemediğini belirten CHP İlçe Başkanı Ayfer Şahin Çiftçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, gazetelerden yaptığımız eleştiri ve sorularımıza tahammülsüzlük göstererek kutsal bir gecede kurulan iftar sofrasında şahsımı ve CHP’yi nezaketsiz bir biçimde hedef aldı. Leyleğin ömrü ‘lak lak’la geçer derler, bunun 4,5 yılı da ‘cak cek’le geçti. Ali bey çevrenizdekileri alaycı ve kibirli tavrınızla susturabilir, hatta belediye çalışanlarını küfür ve sopayla dizayn edebilirsiniz ancak CHP‘yi ve şahsımı bu nezaketsiz ve şımarık tavrınızla etkileyemezsiniz.

Karacabey’i karış karış dolaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde 2 türlü şikayet alıyoruz. Birincisi; AKP’nin Türkiye’yi ve özellikle de ekonomiyi getirdiği acı tablo, ikincisi de Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’dan halkımızın duyduğu rahatsızlık. 24 Haziranakşamı seçim sonuçları açıklandığında, AKP’nin Karacabey’de aldığı oy Türkiye ortalamasının çok altında kalacak. AKP, şu anda Karacabey’de 3. parti konumuna düşmüştür. Bunun sebebi de, Ali Özkan ve yönetiminin başarısızlığıdır. Bunu ben söylemiyorum, gittiğimiz her yerde Karacabeyliler söylüyor. Ali Özkan’ın hırçınlığının sebebi bu. Sadece genelde değil yerelde de iktidar elden gidiyor. Ali babanın çiftliği yıkılıyor.

Ey Ali Özkan, doğruları konuşmaktan niye rahatsızlık duyuyorsun? Niye çıkıp belediyenin borcunu açıklayamıyorsun? ‘Güçlü belediyeyiz’ diye caka satacağına, sattığın tarlaların paralarını hangi hizmetlerde kullandığının hesabını veremiyorsun?

Yalan mı konuşuyoruz? 4,5 yıl Panayır Yeri’ndeki Öğretmenler Parkı’nı çürümeye terk etmedin mi? 3. Ligle övünüyorsun. Karacabey’in takımından bahsediyorsun. Bu takım kimlerin üzerine? Kimler bu takım üzerinden alacaklı? Bırak bu palavraları! Yöneticiler alacağını kurtarsa arkalarını dönmeden kaçacak. Haydi Onursal Başkan, Birlikspor’un alacaklarını ve bu sezonki mali bütçesini de Karacabey Belediyesi’nin borçlarıyla birlikte açıkla da halkı bir rahatlat.

FETÖ kapkaççılarına Belediye’nin arka bahçesi diye bilinen Dayı Karacabey Derneği’nin kasasından kaç lira verildi? Bu bedeli kim veya kimler ne için ödedi? FETÖ’nün bu kirli tezgahından seni kurtarmak çabasıyla çekilen miktar dernek kasasına yeniden konuldu mu, parayı kim yerine koydu? Mikrofonu görünce demogoji yapacağına çık bu iddiaları açıkla. Bizi susturmaya senin ne üslubun ne de gücün yeter, bunu da unutma.

Erdoğan; kıraathane diyor, çay-kahve diyor, kek diyor; Muharrem İnce ise fabrika diyor, iş diyor, teknoloji diyor, gelecek diyor. AKP’nin ve Erdoğan’ın oyu her geçen gün düşüyor. 16 yılda Türkiye’yi batıranların söyleyecek sözü kalmamıştır, milatları dolmuştur. Vakit Tamam, şimdi değişim zamanı, şimdi CHP zamanı. Özgürlük deyince, adalet deyince, hizmet deyince, Türkiye’ye tek güvence Muharrem İnce’dir.”

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika