Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Eskikaraağaç Mahallesi’nde coşkulu iftar yemeği

12 Haziran 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 83
Ana Sayfa » Manşet»Eskikaraağaç Mahallesi’nde coşkulu iftar yemeği
Eskikaraağaç Mahallesi’nde coşkulu iftar yemeği

Ramazan ayının manevi atmosferinin doyasıya yaşandığı Karacabey’de, belediye tarafından düzenlenen iftar etkinlikleri de hız kesmiyor…


İlçedeki merkez mahallelerinin ardından, kırsalda yer alan Eskikaraağaç Mahallesi’nde düzenlenen 2000 kişilik iftar yemeğine katılan Belediye Başkanı Ali Özkan, Ramazan ayının, birlik ve dayanışma ruhu ile birlikte bereketi de beraberinde getiren, ‘manevi bir iklim’ olduğunu dile getirdi.

Ramazan ayının manevi atmosferinin doyasıya yaşandığı Karacabey’de, belediye tarafından düzenlenen iftar etkinlikleri de hız kesmiyor.

İlçedeki merkez mahallelerinin ardından, kırsalda yer alan Eskikaraağaç Mahallesi’nde düzenlenen 2000 kişilik iftar yemeğine katılan Belediye Başkanı Ali Özkan, Ramazan ayının, birlik ve dayanışma ruhu ile birlikte bereketi de beraberinde getiren ‘manevi bir iklim’ olduğunu dile getirdi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın görkemli Bursa Mitingi dönüşü, Eskikaraağaç Mahallesi’nde 2000 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen iftar etkinliğinde çevre kırsal mahallelerdeki vatandaşlar ile köy muhtarları da hazır bulundu.Başkan Özkan’dan Vatandaşlara TEKNOSAB Hakkında Bilgi

Büyük bir bölümü Karacabey ilçe sınırları içerisinde kalan TEKNOSAB Bölgesine yakın konumda bulunan Eskikaraağaç Mahallesi’ndeki gerçekleştirilen iftar etkinliğinde konuşan Ali Özkan, TEKNOSAB’ın tüm civar kırsal mahalleler başta olmak üzere Karacabey geneline getireceği kazanımlar hakkında da detaylı bilgi sundu.

Tüm Ramazan ayı boyunca, merkez ve kırsal mahallelerde belediye tarafından düzenlenen çeşitli etkinlik ve iftar yemekleri ile Ramazan ayının ulviyeti ile kardeşlik ruhunu vatandaşlarla doyasıya paylaştıklarını ifade eden Özkan, bu vesile ile Karacabeylilerin dinimizin emri de olan yardımlaşmanın en güzelini sergilemelerinin de bir başka gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

Ramazan ayı Karacabey’de tüm renkleriyle yaşanıyor

Özkan, yardımlaşma ve paylaşma duygularının arttığı Ramazan  ayının dostluk ve kardeşliği de pekiştirdiğini belirterek, Karacabey’de Ramazan ayının tüm renkleriyle yaşanması için gereken tüm çalışmaların, titizlikle yerine getirildiğine vurgu yaptı.

Komşusu aç iken, tok yatan bizden değildir’ diyen bir peygamberin, ümmeti olduklarını anımsatan Başkan Özkan;  “Aziz Milletimiz, Asr-ı Saadet’ten bu yana adalet ve paylaşımın en güzel örneklerini sergilemiştir. Bu kutsal emaneti günümüzde devralan alan olan bizler de emaneti en yükseklere taşıma azmini, kararlılıkla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika