Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ali Özkan öğrencilerle buluştu

09 Mayıs 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 99
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»Ali Özkan öğrencilerle buluştu
Ali Özkan öğrencilerle buluştu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen “Başkanımla Okuyorum” etkinlikleri tüm hızı ile devam ediyor.


Başkan Ali Özkan, ilçe merkezinde yer alan Emirsultan Mahallesi’ndeki ‘Şehit Özcan Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen bu haftaki buluşmada, okuma alışkanlığı kazanmanın önemine vurgu yaptı.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan tarafından başlatılan ve her hafta bir başka okulda ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla Okuyorum’ etkinlikleri, ses getirmeye devam ediyor.

Bursa kamuoyunda da önemli bir yankı bulan etkinliklerin bu haftaki bölümü, ilçe merkezinde yer alan Emirsultan Mahallesi’ndeki ‘Şehit Özcan Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Ali Özkan, öğrencilere Karacabey tarihini anlattı

Yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında öğrenciler, belediye başkanı ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak olurken, Başkan Ali Özkan ilçe tarihinin yanı sıra; başta Dayı Karacabey ve Uluabatlı Hasan olmak üzere Karacabey adı ile özdeşleşen önemli şahsiyetler konusunda öğrencilerle sohbet etti.

Okuma alışkanlığı başarıyı peşinden getirir

Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, “Bizler, eğitime ve öğretime son derece önem veriyoruz. Bununla alakalı, ilçemizde bu zamana kadar çeşitli yaptırımlarımız olmuştu. Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile sizlerin karşısına çıkmaktan son derece mutluyuz. Sizlerle bu anlamlı etkinlikte bir araya gelmenin mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Okuma alışkanlığı kazanmamız, tüm hayatımız boyunca bize gereken özgüveni ve başarıyı da beraberinde getirecektir. Bu vesile ile etkinliklere katılım gösteren tüm öğrenci ve öğretmenlerine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika