Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’Lİ KAYIŞOĞLU, KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMINI SORDU

09 Şubat 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 159
Ana Sayfa » Yurt Haberleri»CHP’Lİ KAYIŞOĞLU, KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMINI SORDU
CHP’Lİ KAYIŞOĞLU, KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMINI SORDU

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU “BU BİR DOST UYARISIDIR, MUHALEFET PARTİSİNDEN GELEN BİR ÇIKIŞ OLARAK ALGILANMAMALIDIR.


BAKAN ÖZLÜ, KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI’NA YAPILAN BAŞVURULARIN NEDEN İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİĞİNİ BİR AN ÖNCE AÇIKLAMALIDIR.


BAŞVURU SAHİBİ FİRMALAR, SONUÇ BEKLERKEN, ŞİMDİ BELİRSİZ BİR ORTAMLA KARŞI KARŞIYA KALMAKTAN ŞİKÂYETÇİLER. EKONOMİ GÜVEN İSTER, TEREDDÜT SORUN OLUŞTURUR

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye KOBİ Gelişim Destek Programı’nın durdurulduğu yönünde iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın KOBİ’leri desteklemek için 25 Ocak 2018’e kadar başvuru duyurusu yaptığını hatırlatan Altaca Kayışoğlu, “Bakanlık, bu duyurusundan sonra ikinci bir duyuru yapıyor. Destek Programı için yapılan duyuru çerçevesinde hazırlıklarını yapıp Bakanlığa başvurularını yapan firmalar, ikinci açıklama nedeniyle şaşkın durumdalar.

Ne olduğunu anlamaya çalışan işletmeciler, başvuru için gerekli koşulları sağlamak amacıyla yaptıkları çalışmaların boşa gitmesinden endişe duyuyorlar.

Sayın Bakanın, KOBİ Gelişim Destek Programı’yla ilgili sonuçların açıklanmasının ileri bir tarihe bırakılmasının nedenini bir an önce açıklaması gerekiyor.

Yatırım ciddi bir iş.

Bakanlık bu ciddiyetin temsil edildiği en üst makam.

Güvensiz bir ortam oluşmaması için konuya ilişkin en yetkili ismin, yani Bakan Özlü’nün bir açıklama yapmasında fayda var.

Türk ekonominin içindeki kırılganlık düşünüldüğünde bu konulardaki tereddütler daha büyük sıkıntıların kapılarını aralayabilir.

Bu bir dost uyarısıdır, muhalefet partisinden gelen bir çıkış olarak algılanmamalıdır” diye konuştu. Sonuçların bir an önce açıklanması gerektiğinin altını çizen CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bursa’dan başvuru yapan firmalar Bakanlığı’n tavrını öğrenmek için sürekli olarak bizi arayıp bilgi almaya çalışıyorlar. Başvuru sahibi firmalar, sonuç beklerken, şimdi belirsiz bir ortamla karşı karşıya kalmaktan şikâyetçiler. Ekonomi güven ister, tereddüt sorun oluşturur. Bakan bir an önce konuşa ilişkin açıklama yapıp, kafalardaki soru işaretlerini gidermelidir” dedi.

İlgili Terimler :
TemaFabrika