Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KIRSAL ÖĞRENCİLERİ DE “BAŞKANIMLA OKUYORUM” DİYOR

06 Şubat 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 171
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»KIRSAL ÖĞRENCİLERİ DE “BAŞKANIMLA OKUYORUM” DİYOR
KIRSAL ÖĞRENCİLERİ DE “BAŞKANIMLA OKUYORUM” DİYOR

Karacabey’de ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri kırsal mahallelere uzandı


Karacabey Belediye Başkan Ali Özkan tarafından başlatılan ve ilçedeki ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlik kapsamında Başkan Özkan, kırsalda yer alan Ortasarıbey Mahallesi’ndeki Serkan Argın İlkokulu’nu ziyaret etti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçedeki ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen ‘Başkanımla okuyorum’ etkinlikleri kapsamında, Ortasarıbey Mahallesi’nde Serkan Argın İlkokulu’ndaki öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrenciler, Başkan Özkan ile aynı masada kitap okuma heyecanına ortak oldu. Belediye Başkanı Ali Özkan, bu anlamlı etkinlik için katılım gösteren öğrencilere teşekkür ederek, eğitim ve öğretime son derece önem verdiklerinin altını çizdi.

Bu zamana kadar, ilçede çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini belirten Özkan, “Bugün de böyle güzel bir sosyal sorumluluk projesi ile kırsal mahallelerimizdeki okullarımızda, sizlerle bir araya gelmenin sevincini yaşıyoruz. Kitap okumanın giderek köreldiği ve yerini sanal ortamların aldığı günümüzde, hala kitap okuma alışkanlığını sürdüren arkadaşlarımız elbette var. Bizler bunların çoğalması için böyle bir etkinlikte buluştuk. Etkinliğe katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 “Okuduğunu anlamak ve yorum yapabilmek çok önemli” 

İlçe merkezi ve tüm kırsaldaki öğrenciler ile kitap okuma etkinliğini genişleterek sürdürmeye kararlı olduklarını dile getiren Özkan, hızlı okuma ve okuduğunu anlama ile bu bilgilere yorum getirebilme alışkanlığının, erken yaşlardan itibaren mutlaka kazanılması gerektiğini kaydetti.

Özkan, bu alışkanlığın hayatın tüm evrelerinde başarıya ulaşmak ve diğer ülke gençleri ile rekabet edebilmek adına vazgeçilmez gereklilik olduğunu ifade ederek, öğrencilere çeşitli okuma kitapları hediye ederken, anlamlı etkinlikte ayrıca, Serkan Argın İlkokulu Müdürü Anıl Esemen ile Okul Aile Birliği Başkanı İsmail Şendere, Başkan Ali Özkan’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

 

 

İlgili Terimler :
TemaFabrika