Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

AK Parti İlçe Yönetiminden Karacabey TSO’ya İade-i Ziyaret

06 Şubat 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 147
Ana Sayfa » Karacabey Haberleri»AK Parti İlçe Yönetiminden Karacabey TSO’ya İade-i Ziyaret
AK Parti İlçe Yönetiminden Karacabey TSO’ya İade-i Ziyaret

AK Parti yenilenen ilçe yönetimi ve gençlik kolları üyeleri Karacabey TSO’ya iade-i ziyarette bulundular.


Ertem İşcan başkanlığındaki AK Parti İlçe Teşkilatını, Karacabey TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ağırladı.

Ziyarette, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda var olan kurum kültüründen övgüyle bahseden Ertem İşcan, “önceki yıllarda Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulunduğum Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’nda olmaktan mutluluk duyuyorum. İlçemizin en önemli Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan Odamızda görev aldığım süre içerisinde güçlü dostluklar kurduk, başta kişisel gelişimimiz olmak üzere burada yerleşik kültür ve yönetim anlayışı bizlere değer kattı. Şimdi üstlenmiş olduğumuz bu görevde de geçmişten gelen birikimimizi çok değerli yöneticilerimiz ve gençlerimiz ile birlikte İlçemize katkı sunacak çalışmalarda kullanmaya çalışacağız. Bölgemizin gözbebeği konumunda olan ilçemiz her geçen gün gelişiyor, yatırımlar ve yeni projeler ilçemizin önemini ve konumunu daha da ön plana çıkarıyor. İlçe teşkilatı ve gençlik kolları olarak gayretli bir çalışma dönemine girdik. İlçemizdeki tüm Sivil Toplum Kuruluşları, kurumlar ve halkımız ile yakın temas ve iletişim içerisinde olacağız ve çalışmalarımızı güç birliğinin getireceği sinerji ile yürüteceğiz” dedi.

İşcan konuşmasının devamında “Başkanımız Naci Güncü başta olmak üzere tüm Meclis üyelerine misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz, Başkanımız nezdinde yürüttüğünüz başarılı çalışmaların devam etmesini temenni ediyoruz. Karacabey’in sorunlarını çözüme kavuşturmak ve Karacabey’i daha ileriye taşımak üzere yapılacak çalışmalarda katkı ve desteğinizin devam edeceğini biliyoruz” dedi.

Başkan Güncü, “Yenilenen AK Parti İlçe Yönetimini tebrik ederek başladığı konuşmasında, İlçe Başkanımız Sayın Ertem İşcan’ı ayrıca tebrik ediyorum. Geçmiş yıllarda beraber görev yapma şansını bulduğumuz sayın başkanın yeni görevinde de başarılı işlere imza atacağına inancımız tamdır. İlçe yönetiminde yakından tanıdığımız tecrübeli ve değerli büyükler ile gençlerin bir arada buluştuğunu görüyor ve bu yapının her alanda başarılı olmasını temenni ediyoruz. Karacabey’e değer katacak her proje için iktidar, muhalefet, STK’lar ve tüm halkın görüş ayrımı gözetmeksizin bir arada olması gerektiğine inanıyoruz. Ortak paydamız Karacabey, Odamızın mottosu olan “ el ele geleceğe” söylemimiz çerçevesinde birlikteliği ve ortak aklı sağlamak, Karacabey için çok çalışmak, üretmek hepimizin borcu” olduğunu ifadelerini kullandı.

Başkan Güncü; “Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası olarak Üyelerimizden aldığımız beklenti ve sorunları Ankara’ya iletiyoruz. Bugüne kadar birçok konuda yasa ve mevzuat değişikliği bu kapsamda gerçekleşti. Özellikle kredi imkânlarının artırılması, KOSGEB ve diğer kuruluşlarca sağlanan kredilerin tabana yayılması için yürütülen çalışmalar neticesinde hem faiz oranlarında iyileşme hem de daha geniş kitlelere finansal desteklerin ulaştırılması sağlandı. Bir yandan da girişimcilik kursları ile ilçemize yeni girişimciler kazandırmaya gayret ediyor, girişimcilerimizin ilk yatırım maliyetlerini karşılamak üzere çalışıyoruz. Bunların yanı sıra sosyal projelerde de yer alıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Uludağ Üniversitesi ile birlikte düzenlediğimiz Karacabey Sempozyumu ve çalıştaylarda ortaya çıkan sonuçları Karacabey Sempozyumu Kitabında bir araya getirdik. Bu kitapta bulunan tespitlerin kurum ve kuruluşların planlamalarına ışık tutması gerektiğini düşünüyoruz. 

İmkânlarımız çerçevesinde kurumların eksikliklerini gidermeye gayret ediyoruz. İlçemizin en önemli sorunları arasında yer alan nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak üzere Karacabey Mesleki Eğitim Merkezi’ni inşa etmek üzere protokolü imzaladık. Esnaf odalarımızın da içerisinde yer alacağı bu proje ile üyelerimizin bu konudaki beklentilerini karşılayacağız. Gençlerimiz edindikleri mesleki bilgiyi çalışacakları işyerlerinde katma değere dönüştürecekler. Belirtiğim üzere esnaf odalarımızın da üyeleri burada azami fayda sağlayacak ve inşallah tüm tarafların fayda sağladığı yaşayan bir kurumu hayırseverlerimizin de destekleri ile Karacabey’e kazandıracağız. Önemi gün geçtikçe daha da artan ilçemizden önümüzde ki dönemde mutlaka milletvekili çıkması gerekiyor. Bizim arzumuz tüm siyasi partilerden birer vekil çıkmasıdır. Böylece İlçemizin temsil gücünün artacağına; ilçemizle ilgili kararların Ankara’da daha hızlı ve etkili şekilde alınacağına inanıyoruz” dedi.

AK Parti Gençlik Kolları temsilcileri tarafından dile getirilen gençlerin sorunları ve iş gücüne kazandırılmaları ile ilgili değerlendirmelerin yapılacağı bir çalıştayın Üniversitenin de katkıları ile gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Sohbet şeklinde gerçekleşen ziyaretin devamında söz alan katılımcılar beklenti ve temennilerini paylaştı.

İlgili Terimler :
TemaFabrika