Dolar : Alış : 5.6134 / Satış : 5.6235
Euro : Alış : 6.4316 / Satış : 6.4432
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey22°CHafif Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

KOÇ’UN YENİDEN SEÇİLEBİLME TALİHİ

02 Şubat 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 471
Ana Sayfa » Köşe Yazısı»KOÇ’UN YENİDEN SEÇİLEBİLME TALİHİ
KOÇ’UN YENİDEN SEÇİLEBİLME TALİHİ

KARACABEY’DE ANKET FURYASI

Yerel genel seçimlere bir yılı aşkın bir süre olmasına karşın, Bursa’nın özellikle Karacabey ilçesinde, mantar gibi biten uyduruk isimli, telefon numaralarını gizleyen “Hotmail” kullanıcılarından bazıları,Karacabey’de daha önce 10 yıl belediye başkanlığı yapmış olmasına rağmen 10 kalıcı eserini sayamayacağınız,Karacabey’in 150 yıllık geleneği olan ünlü ilkbahar ve sonbahar panayırlarını keyfi bir kararla yok eden Koç’u, yeniden parlatmak amacıyla sözde anketler yayıyorlar. Böylesi anketlerin niçin Bursa’nın diğer ilçelerinde yapılmıyor olması Karacabey’e gösterilen özenden değil,bazı kişilerin başkanlık koltuğu için yanıp tutuşuyor olmasından kaynaklanıyor.

Bize ulaşan Selim Bolat adlı sözde anketörün son anketinde kapı numarasına kadar yazdığı dolambaçlı adresi dahil her şey var ama tek bir telefon numarası yok! Oysa günümüzde hızlı ve güvenilir iletişim aracı telefon olduğu halde telefonu vermemek gizlenmek amaçlıdır. Selim Bolat, yayınladığı uyduruk ve masa başında düzenlendiği  her halinden belli olan anketindeki BOLAT olan soy adındaki gibi gerçekten BOL  atmış! 

Bolat’a tek bir sorumuz var:Her ankette açık ara 1.ci çıkan Ergün Koç hangi partiden aday olacak da %35 oy alacak? Hadi başka bir anketörün iddia ettiği gibi, CHP’den aday oldu diyelim (CHP seçmeni kabul etmez ya). O zaman Sinan Çiftçi nereden aday oluyor da %18 oy alıyor.Yani Koç,CHP adayı olursa %35 alır, Sinan Çiftçi’yi aday gösterirse oyu düşer ve %18’de kalır mı demek istiyorsunuz? Gerçekten çok atmışsınız Selim BOLAT.

Neyse, seçimlere daha uzun bir zaman var. O vakte kadar siz, on yıllık başkan Ergün KOÇ’un yeniden seçim kazanıp Belediye Başkanı seçilme talihinin oranını öğrenip,bundan sonraki anketinizde açıklarsınız…

Malum, bu işlerde talih çok önemli!

*****

İŞTE KADRAJ ‘IN ANKETİ :

*****

NOT: Yazımızda “talih” kelimesi “ironi” amaçlı kullanılmamıştır. Yazıdaki “talih” vurgusu, Ergün Koç’un döneminde,belediye başkan yardımcılığı,yazı işleri müdürlüğü,encümen üyeliği,park ve bahçeler md. ile zabıta müdürlüğü görevlerini aynı anda yürüten T.D. ile hiçbir ilişkisi bulunmadığı, görülen lüzum üzerine okuyucularımıza duyurulur. 

İlgili Terimler :
TemaFabrika