Dolar : Alış : 6.3095 / Satış : 6.3208
Euro : Alış : 7.3766 / Satış : 7.3899
HAVA DURUMU
hava durumu

Karacabey28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 11 Kategoride 2833 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

CHP’Lİ KAYIŞOĞLU: CHP’YE OY VEREN YERLER CEZALANDIRILIYOR

05 Ocak 2018
Bugün: 1 - Toplam Okuma: 163
Ana Sayfa » Yurt Haberleri»CHP’Lİ KAYIŞOĞLU: CHP’YE OY VEREN YERLER CEZALANDIRILIYOR
CHP’Lİ KAYIŞOĞLU: CHP’YE OY VEREN YERLER CEZALANDIRILIYOR

CHP BURSA MİLLETVEKİLİ NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU: CHP’Lİ BELEDİYELERİN YÖNETTİĞİ YERLERDE AYRIMCILIK YAPILMIYOR ANCAK AYNI DUYARLILIĞI AKP’LİLERİN YÖNETTİĞİ YERLERDE GÖRMÜYORUZ


7 HAZİRAN, 1 KASIM VE 16 NİSAN SEÇİMLERİNDE AKP’YE OY VERMEYEN MUSTAFAKEMALPAŞA’NIN GARİPÇETEKKE VE TAŞPINAR MAHALLERİNE YILLARDIR HİZMET GİTMİYOR. İYİ NİYETİNİZİ SONUNA KADAR ZORLASANIZ BİLE BU DURUMA BİR NEDEN BULAMIYORSUNUZ.


CHP’YE OY VEREN MAHALLELER, KÖYLER CEZALANDIRILIYOR. PARTİZANLIĞIN BU KADARINA PES DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY KALMIYOR.

CHP Bursa Milletvekili, TBMM Katip Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “CHP’li belediyelerin yönettiği ilçe ve illerde ayrımcılık yapılmıyor ancak aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde görmüyoruz” dedi.

CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Tandoğan Kuru ile birlikte ilçede ziyaretlerde bulunan Altaca Kayışoğlu, “Bursa’da bizim yönettiğimiz ilçelerde belediye başkanlarımız CHP’ye az oy çıkan yerleri kesinlikle ihmal etmiyorlar. İhtiyaçlar doğrultusunda nereye ne gerekiyorsa onu belirli bir program dahilinde gündeme alıp, gereğini en hızlı bir şekilde yerine getiriyorlar. Oysa aynı duyarlılığı AKP’lilerin yönettiği yerlerde göremiyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin birinci parti çıktığı köyler ile mahallelerin ihmal edildiğini vurgulayan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, “Bu durumun somut örneklerinden birisi 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan seçimlerinde AKP’ye isteği oyu vermeyen Mustafakemalpaşa’nın Garipçetekke ile Taşpınar mahalleridir. Büyükşehir Yasası’yla mahalleye dönüşen bu eski köylere Mustafakemalpaşa Belediyesi de hizmet götürmede cimri davranıyor, devlet de. Köy okulunda sıra eksik, bahçesinde duvar yok, çocuklar mıcır kaplı top sahasında oynamak zorunda kalıyor. Garipçetekke’nin yolları köstebek yuvası, taş ocağı açılması için kapılarına kadar dayanılmış, köyün bitişiğinde kalan mesire alanı ve Garipçetekke Türbesi’ne ulaşmak isteyenler çamur deryasından adeta yüzerek geçmek zorunda kalıyorlar. Mezarlıklarına bakım yapılmıyor, musalla taşları bile yıkılmak üzere. 

Mahalle muhtarının verdiği dilekçelere şu ana kadar bir yanıt verilmiş değil. Çocuklar için tek bir oyun alanı yok. Bu durum karşısında iyi niyetinizi sonuna kadar zorlamış olsanız bile bu ihmalin, bu terk edilmişliğin nedeni olarak somut, akla yatan bir neden maalesef bulamıyorsunuz. CHP’ye oy veren mahalleler, köyler cezalandırılıyor. Partizanlığın bu kadarına pes diyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

​ 

İlgili Terimler :
TemaFabrika